Choď na obsah Choď na menu
 


DRUM HORSE AKO PLEMENO

 Drum Horse -  Anglické kráľovské plemeno

 

Drum horse je vyšľachtený kombináciou plemien Shire horse, alebo Clydesdale a Írsky Cob v pomere krvi max 87% a IC minimálne 12,5%.

Účelom šľachtenia bol ťažký kôň, s výnimočným pohybom a charakterom. V Anglicku s používa v kráľovských ceremóniách, kde okrem jazdca nosí aj veľmi ťažké, veľké, strieborné bubny tzv. „kettledrums“. Drum horse má majestátny priestranný krok a je veľmi jemný na ovládanie. Bubnujúci jazdec ho musí ovládať výlučne nohami.

Drum horse sa veľmi rýchlo stal obľúbeným plemenom na celom svete, práve pre jeho všestrannosť. Je použiteľný tak v športe ako aj na pomoc na hospodárstve. Je veľmi nenáročný, odolný a inteligentný. Napriek jeho veľkosti je veľmi jemný na výcvik, rýchlo sa učí a má radosť z pohybu. Ľahko sa fixuje na človeka a stáva sa pre neho stredom vesmíru.

Drum horse je najčastejšie vo farbe „čierno biela alebo hnedo biela – fľaky“, ale rovnako môže byť čierny s bielymi znakmi alebo hnedý s bielymi znakmi. Vyznačuje sa hustou srsťou, bohatou hrivou a ochlpením koncov končatín, ktoré zakrýva celé kopyto.

„Drum horse je kôň pre každého – od dieťaťa po dedka“

 

drum_horse_--_england_10-08.302105645.jpgdrummer_band2_lg.jpg2006drumhorse.jpg